Teórie a techniky

Úvod  /  Tuning  /  Teória / Technika

Techniky driftu 2. časť

Lemon // 27.03.2008 // Teória / Technika

Správne náradie Ak vás v predchádzajúcom vydaní AT magazínu chytili za srdce obrázky šialene rýchlo sa šmýkajúcich áut, určite vás bude zaujímať, čo potrebujete na to, aby ste sa mohli venovať podobnej zábavke. Ponúkame pár užitočných rád predtým, než vás vtiahneme do tajomnej mágie jednotlivých techník driftu.

Adaptívne svetlá od BMW

Lemon // 27.03.2008 // Teória / Technika

Nech je svetlo... Bezprostredná skúsenosť s technológiou svietenia od BMW ma spolu s kolegami očarila natoľko, že informovať vás o nej považujem za povinnosť. Sotva možno predpokladať, kedy podobný systém dostanú všetky nové autá, ak vôbec. Pripravované generácie bavorákov ho však určite ponúknu.

Driftovacie techniky 1. časť

Lemon // 18.03.2008 // Teória / Technika

Odkiaľ prišiel drifting? V roku 2002 sa na stránkach časopisu objavil komplexný seriál o driftovaní, ktorý vám ho priblížil ako šport, a takisto ukázal techniky ako jazdiť bokom. Keďže v tej dobe o driftovanie u nás nejavil takmer nikto záujem, materiál ostal nepovšimnutý. Doba pokročila. Drift sa stretáva s čoraz väčšou popularitou, preto vám ho kompletne aktualizovaný opäť prinášame.

Porovnanie boxov a čipov

Lemon // 18.03.2008 // Teória / Technika

Každý motorista sa nepochybne stretol s poj¬mami čiptuning a powerbox. Tí zdatnejší vedia, že obe tieto veci predstavujú spôsob zvýšenia výkonu motora cestou úpravy dát riadiacej elektroniky motora. Už len málokto vie, aký je v tom rozdiel a čo je lepšie? Ako je známe, hlavne pri vznetových prepĺňaných motoroch je viacero možností ako motoru pomôcť s výkonom a krútiacim momentom. Môžete siahnuť na čip alebo box. Teda inak povedané čiptuning, alebo powerbox. Čo si vybrať? V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim tieto možnosti konštruktívne porovnať.

Autofólie, pokovovanie i tónovanie autoskiel a paragrafy

Lemon // 27.02.2008 // Teória / Technika

Fólie a pokovovanie. Áno, či nie? Autofólie, pokovovanie autoskiel, prípadne ich dodatočné tónovanie patrí k rozšíreným úpravám na všetkých typoch áut nielen u nás. Touto problematikou sa zaoberáte mnohí aj na rôznych fórach, kde okrem výhod a nevýhod jednotlivých riešení riešite aj legislatívnu stránku veci. My sa tejto problematike povenujeme tiež so snahou objasniť vám, čo je a čo nie je dovolené. Veríme, že vám takto ušetríme nielen pokuty, ale i možné zadržanie TP.

Montáž dverí LSD

Lemon // 17.02.2008 // Teória / Technika

Montáž dverí LSD Po kratšej prestávke v našej rubrike sa vraciame späť. V princípe technicky pomerne nenáročná montáž, avšak na dolaďovanie a dopasovanie zaujímavá, a výsledok vám dáva krídla... Čo sa vám snažím naznačiť? Že sa dnes pozrieme na zúbok montovaniu medzi tunermi pomerne obľúbených dverí v štýle Lambo - Lambo Style Doors.

Alternatívne rozmery kolies

Lemon // 17.02.2008 // Teória / Technika

Dajú sa do TP dopísať väčšie kolesá?
2. časť V čísle 8/07 sme uverejnili reportáž o možnostiach dopísania väčších kolies do technického preukazu. Dostali sme od vás niekoľko reakcií, že sme sa na to pozreli len z jedného pohľadu, a to cez dovozcu.

Vplyv zapaľovacích sviečok na parametre motora

Lemon // 16.02.2008 // Teória / Technika

Podľa čoho vybrať zapaľovacie sviečky? V predchádzajúcom vydaní poradne venovanom zapaľovacím sviečkam sme si bližšie opísali ich konštrukciu a venovali sme sa základným technickým parametrom ako rozmery a tepelná hodnota. Tie sú síce pre uplatnenie dôležité, na prácu a vhodnosť použitia v danom spaľovacom motore však majú vplyv aj iné faktory, ako napríklad tvar a materiál elektród. Ako si teda vybrať správne?

40. rokov aliancie Mazda a Wankel

Lemon // 08.11.2007 // Teória / Technika

Wankelove piesty rotujú už 40 rokov Prvotné myšlienky zaoberajúce sa získavaním práce rotovaním piestov, ktoré poháňali vodné čerpadlá, majú svoje korene už v 16. storočí. Dokonca aj najznámejší technický vynález epochy ľudstva – parný stroj Jamesa Watta – pracuje na princípe stláčania pracovnej látky rotačným piestom. Princíp práce Wankelovho motora, ktorého piest nevykonáva vratný translačný pohyb, ale rotačný pohyb je známy už 88 rokov.

Vplyv zapaľovacích sviečok na parametre motora

Lemon // 08.11.2007 // Teória / Technika

Majú zapaľovacie sviečky vplyv na parameter motora? Z princípu práce zážihového motora je zrejmé, že na zapálenie zmesi je nevyhnutne potrebný externý zdroj zabezpečujúci primárny impulz, ktorý spôsobí jej rozhorenie. Takmer výlučne ním býva elektrická iskra, preskakujúca medzi elektródami sviečky. O privedenie prúdu na ne sa stará zapaľovacia sústava, ktorej úlohou je v prvom rade zabezpečiť vhodné načasovanie preskoku iskry, pri modernejších systémoch potom aj času iskrenia. Práve okamih zapálenia je jedným z rozhodujúcich faktorov vplývajúcich na parametre motora (účinnosť, výkon, spotrebu...), nás ale bude tentoraz viac zaujímať samotné koncové zariadenie, zapaľovacia sviečka.

<< < 1 2 3 4 5 > >>

AutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené