Montáž a demontáž

Úvod  /  Tuning  /  Montáž

Čalúnenie

Lemon // 08.11.2007 // Montáž

Kožu alebo látku? Čalúnenie je vnútorný šat auta. Napriek tomu, že prvý dojem tvorí jeho zovňajšok, človek využíva, ovláda ho a trávi väčšinu času predovšetkým vnútri auta. Je preto samozrejmé, že pri výbere auta býva rozhodujúcim faktorom súhra jednotlivých položiek ako dizajn, praktickosť, kvalita, ale i farebná kombinácia použitých materiálov. Takmer 90 % vnútorného priestoru je očalúnená. Práve tomu sa tu trošku povenujeme...

Vylaďte si káru!

Lemon // 06.07.2007 // Montáž

Twingo, lakovanie V minulom čísle budilo Twingo dojem polorozobratého škaredého káčatka, na ktorom sa usilovne pracuje. Po poslednom februárovom víkende v X-dreame však vyzerá podstatne inak! Hodiny strávené v lakboxe skladaním a dolaďovaním (nielen) exteriéru sa na radosť všetkých zúčastnených markantne odrazili na jeho vizáži. Autíčko konečne vyzerá, ako sa na hviezdu projektu „Vylaďte si káru!“ patrí.

Bodykit WRC na Škodu Octavia

Lemon // 01.07.2007 // Montáž

Z civilky závodka V augustovom čísle AT Magazínu i v špeciálnom vydaní Škoda tuning sme uverejnili recenziu nadupanej Octavie RS. Okrem množstva mechanických úprav, ktoré nie je vidno na prvý pohľad zaujala najmä značným rozšírením karosérie. Nejde však o žiadne garážové pokusy, ale o profesionálne namontovanú sadu, ktorá je dokonalou replikou bodykitu z Octavie WRC EVO1. Montáž spolu so všetkými ostatnými úpravami vykonala skalická firma BRS Technology, kde sa spomínaný laminátový bodykit aj vyrába. Kedže jeho montáž nie je pre zručného amatéra nijak strašne náročná, prinášame vám postup i potrebné informácie s fotodokumentáciou.

Vylaďte si káru!

Lemon // 01.07.2007 // Montáž

Ako obliekali… Twingo Súčasťou projektu „Vylaďte si káru!“ je, ako predstavenie zručností a práce partnerských firiem, seriál článkov o prerábke Twinga. V každom vydaní nakukneme do dielne jedného partnera projektu. Ukážeme vám, ako z nudnej sériovky vzniká zaujímavý šoukar. I keď nejdeme podľa plánu, verím, že poradie i meškanie váš záujem v ničom neschladia...

Vylaďte si káru!

Lemon // 01.07.2007 // Montáž

Twingo, príprava pred lakom Radosť z úpravy auta v projekte „Vylaďte si káru!“ sa nám zmenila na trápenie a majiteľovi Palovi zo Zvolena na nočnú moru. Nič, absolútne nič na tomto projekte nešlo podľa pôvodného časového plánu. „Prúser“ v podobe nehody vo firme Motortech a totálna nepružnosť firmy CarComfort urobili z pôvodne plánovanej 3-mesačnej záležitosti doslova pôrod so všetkým, čo mu predchádza.

Príprava na lakovanie a lakovanie

Lemon // 15.05.2007 // Montáž

Správna príprava a samotné lakovanie Lakovanie sa dá poeticky nazvať i šat auta. Ak zvolíte nesprávny strih, či oblečiete pod obtiahnutú sukňu zle sediace „bombarďáky“, výsledok bude podobný, ako keď použijete nevhodný postup alebo materiály pred lakova-ním. Hrčky, vlnky... Priznám sa, napísať montáž o lakovaní som chcela už dávnejšie. V úmysle som mala venovať sa špecifickejšie viacfarebnému lakovaniu a rozličným technikám. Ale začať by sme asi mali od začiatku.

Sekvenčné radenie SQS

ATMaros // 25.02.2007 // Montáž

Sekvenčka pre Oktávku Nie som si celkom istý, či vás teraz trochu nepreceňujeme, ale keďže sa snažíme tlačiť úroveň vašich úprav smerom nahor, skúsime to. Žiadne tupé skracovanie páky ani relatívne bežný shortshifter. Dnes budeme kvaltovať skutočne bleskovo.

Viečko z nádrže Audi TT

ATMaros // 24.02.2007 // Montáž

Kúsok audi na Golfe Minule sme popisovali montáž klučky z Audi A6. Dnes vám priblížime uskutočnenie ďalšíeho priania - športovo vyzerajúce veko nádrže z Audi TT.

<< < 1 2 3 4 > >>

AutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené