Tlmiace materiály Dynamat - najčastejšie otázky

Úvod  /  Tuning  /  Autohifi  /  Tlmiace materiály Dynamat - najčastejšie otázky

Čo je Dynamat?

Dynamat je tenký, flexibilný, ľahko rezateľný a tvarovateľný materiál, ktorý skutočne zastavuje hluk spôsobený rezonanciou a vibráciami pomocou viskózno-elastických vlastností, ktoré podporujú akustické premeny energie. V skratke to znamená, že hluk sa stane tichou energiou.

 

Koľko Dynamatu potrebujem, aby bol účinný?

Dynamat môžete použiť buď lokálne (s 25%-50% pokrytím) na odstránenie rezonancíí určitého miesta, alebo ho môžete aplikovať na celú plochu auta, ako napr. podlahy, dvere, kufor a vytvoriť tak absolútnu zvukovú bariéru a tlmenie vibrácií.

 

Ako veľmi Dynamat stíši moje auto?

Aj malé množstvo Dynamatu spôsobí značné zníženie hluku. Napríklad aplikácia Dynamatu na dvere zníži hluk okolia o 3-6 dB! Kompletné vytlmenie bežného auta môže znížiť hluk o 9, 12 a dokonca aj o 18 dB!

 

Ako Dynamat zastavuje hluk z okolia?

Ak je auto v prevádzke, vytvára hluk. Tento hluk je spôsobený prenosom energie (vibrácii) z vnútorných častí automobilu a od cesty ku karosérii. Karoséria (dvere, podlahy, strecha atď.) transformujú tieto vibrácie do počuteľný zvuk. Dynamat transformuje tieto energie (vibrácie) na tichú energiu.

 

Dynamat vyrába veľa rozličných produktov. Ktorý je pre mňa ten najlepší?

Dynamat ponúka riešenia pre drvivú väčšinu problémov s hlukom, vibráciami a teplom. Pozrite si kompletnú ponuku tlmiacich materiálov Dynamat , kde nájdete špecifické riešenie pre každý problém.

 

Ktorú časť auta by som mal vytlmiť ako prvú?

Prvotné použitie Dynamatu sa doporučuje na akýkoľvek povrch, ktorý je ľahko dostupný. Vo všeobecnosti sa odporúča postupné tlmenie v takomto poradí: dvere, kufor, podlaha, strecha, kapota a blatníky.

 

Podlaha môjho auta sa pri dlhšej ceste prehrieva. Je niečo, čo môžem robiť?

Teplo prenikajúce od horúceho výfuku je častým problémom. Dynamat však má riešenie. Najprv nainštalujte vrstvu Dynamat Xtreme, naň potom Dynamat Dynaliner, oboje pod podlahový koberec.

 

Potrebujem k inštalácii Dynamatu nejaké nástroje?

Inštalácia Dynamatu je jednoduchá a vyžaduje len niekoľko nástrojov: orezávací nôž alebo nožnice, valček, handru a prostriedok na odmastnenie (čistý alkohol tiež poslúži). Takisto, samozrejme, potrebujete základné ručné náradie na demontáž a opätovnú montáž Vášho vozidla.

 

Kde môžem kúpiť Dynamat?

Najjednoduchším spôsobom nákupu tlmiacich materiálov Dynamat je eshop s autodoplnkami www.autodesign.sk

Fotogaléria (obrázkov: 1)


Diskusia k článkuAutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené