Pre BMW nová Performance Edition pre rady 1 a 3

Úvod  /  Auto  /  Novinky  /  Pre BMW nová Performance Edition pre rady 1 a 3

Automobilka BMW pripravila novú sériu svojich vozidiel 1 a 3 k príležitosti Olympijských hier, ktoré sa budú konať budúci rok v Londýne.

Admin // 17.07.2011 // založiť diskusiu

A je tu ďalší dôvod k oslavám a ďalšej edície. Značka BMW sa totiž stala jedným z hlavných sponzorov londýnskych Olympijských a Paraolympijských hier, ktoré sa v britskej metropole odohrajú už budúci rok. A ako podobnú skutočnosť osláviť najlepšie? Bežnou praxou sa stávajú rôzne obmedzené série, a nie je tomu inak v tomto prípade. Značka BMW pre svojich britských zákazníkov pripravila špeciálnu Performance Edition určenú pre modelové rady 1 a 3. Ide o prvú fázu dlhého zoznamu najrôznejších udalostí určených k oslave vyššie zmienenej skutočnosti.

A začneme „jedničkou“, u nej sa Performance Edition k dispozícii pre tri a päťdverové hatchbacky vo verziách 116i, 116d, 118d, takže kupé ostrúha. Paket obsahuje aerodynamickú sadu z programu M, tmavé strieborné osemnásťpalcové liate disky, exteriérové doplnky Shadow Line a zatmavené zadné svetlá aj koncovku výfuku. Celkom doplňuje športové pérovanie M Sport, športové sedadlá s modrým sťahovaním Royal Blue, multifunkčný volant M Sport s koženým čalúnením a emblémy Londýnskych olympijských hier. Ceny začínajú v prepočte na 21,4 tis. € za trojdverové BMW 1616i, čo je o prijateľných 1,6 tis. € viac ako za štandardnú verziu.

Paket Performance Edition je k dispozícii tiež pre sedan BMW 3 vo verziách 118i a 118d, čo iba potvrdzuje, že značka BMW zrejme potrebuje podporiť predaje svojich najlacnejších vozidiel. Tiež „trojka“ je opatrená aerodynamickou sadou M, multifunkčným volantom, športovými sedadlami, koberčekmi, ozdobnou koncovkou výfuku a osemnásťpalcovými diskami. Nechýba pochopiteľne logo Olympijských hier. Za takto vybavené BMW 318i zaplatíte v prepočte 25,4 tis. €.

V prípade oboch variant, na ktorých sa nová Performance Edition vzťahuje, ide o základné motorické verzie, takže noví zákazníci sa síce zrejme príliš nepovozia, ale za rozumný peniaz budú mať „niečo extra“. Na výber majú zo štyroch farebných odtieňov Alpine White, Titanium Silver, Bluewater a Black Sapphire.

 

Fotogaléria (obrázkov: 10)


Diskusia k článkuAutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené