Koncept Frendzy: Renault a ich vozidlá pre blízku budúcnosť

Úvod  /  Auto  /  Novinky  /  Koncept Frendzy: Renault a ich vozidlá pre blízku budúcnosť

Renault pokračuje v designovej ofenzíve. Nepočkal ani na blížiaci sa frankfurtský autosalón, ktorý sa bude konať už v septembri, a predstavil koncept elektromobilu Frendzy.

Admin // 11.07.2011 // založiť diskusiu

Podľa predstaviteľov automobilky toto auto môže vystupovať v dvoch variantoch: v týždni poslúži ako pomocník drobných podnikateľov a remeselníkov, cez víkend ho potom ide pretvoriť na rodinné vozidlo. Podobný prístup dosahuje Renault s úspechom už roky (viď Kangoo).
„Frendzy je originálny a inovatívny. Prináša nový pohľad na svet ľahkých úžitkových vozidiel – tie dnes predstavujú kľúčovú časť aktivít našej automobilky,“ povedal Laurens van den Acker, predstaviteľ Renaultu.

„Frendzy je štvrtý zo šiestich konceptov predstavených v poslednej dobe. Ukazuje, kam Renault smeruje, aká je jeho designová filozofia. Nasleduje po športovom vozidle DeZir, crossoveru Captur a MPV R-Space. Všetky napríklad zdobí výrazné, neprehľadnuteľné logo.

Frendzy je menší než Volkswagen Touran, ale pritom ponúka väčšiu batožinovú plochu 2250 l vs. 1989 l. Meria na dĺžku 4091 mm a šírku 1872 mm, jeho nemecký konkurent je dlhý 4397 mm a široký 2081.

Vozidlo je vybavené batériami, ktoré sú používané už v modely Kangoo Z.E. Tie zaručujú na jedno nabitie dojazd zhruba 160 kilometrov. Vozidlo je schopné dosiahnuť maximálnu rýchlosť 130 km/h.

Koncept Frendzy nemá centrálne stĺpy, na strane cestujúcich sú posuvné dvere. Na boku je potom umiestnený monitor o veľkosti 37“. Na ňom je možné premietať napríklad inzerciu. Vnútro vozidla charakterizuje ukľudňujúce osvetlenie s prevažujúcou zelenou farbou.
 

Fotogaléria (obrázkov: 7)


Diskusia k článkuAutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené