Naše i zahraničné legendy

Úvod  /  Auto  /  Legendy

DECO Rides Speedster

Lemon // 27.03.2008 // Legendy

Najkrajší americký roadster I. Klasici automobilizmu tvrdia, že Auburn Boattail Speedster je jedným z najkrajších áut sveta. Autami sa zaoberám celý život, mŕtvu značku Auburn trošku poznám, ale ako vyzerá pôvodný Boattail Speedster netuším. Poznám však jeho nádhernú repliku a som presvedčený, že stojí i za váš obdiv.

50 najhorších áut sveta I.

Lemon // 27.03.2008 // Legendy

V minulom vydaní sme v Spektre predstavili 10 najhorších áut roka 2007 na trhu v USA podľa rešpektovaného magazínu bohatých – Forbes. Tu je ešte väčšia pecka! Jeden z naj týždenníkov sveta, známy Times, dal dohromady 50 najhorších áut sveta v histórii. Skúste výpis nebrať smrteľne vážne a radšej sa pobavte. Dal ho totiž dohromady len jeden nie motoristický, i keď rešpektovaný novinár. Verte, jeho postrehy stoja za to!

Chevrolet Bel Air Project X

Lemon // 18.03.2008 // Legendy

Yellow Taxi Chevrolet Bel Air z roku 1957 bol prvým americkým autom, ktorého motor ponúkol rovnaký počet koní, ako mal kubických palcov objemu. Pod kapotou mu tĺklo osemvalcové srdce s objemom 283 palcov kubických, po našom 4,6 l. Maximálny výkon bol 283 k, ako ste si iste domysleli.

n2a Motors 789

Lemon // 21.08.2007 // Legendy

Prezlečená Corvette C6 Vždy som žasol nad invenciou a precíznou prácou niektorých karosárskych firiem. Sú ich stovky, možno tisíce. Zväčša v krajinách s rozvinutým motorizmom. O väčšine som v živote nepočul, lebo nestoja za pozornosť. To, čo postavili v n2a, patrí medzi majstrovské diela motorizmu.

Fiat Grande Punto Abarth a S2000

Lemon // 21.08.2007 // Legendy

Dobré ráno Abarth dnes cinkne v hlavách len milovníkom talianskych áut alebo starším vyznávačom motorizmu. Legendárna športová značka Fiatu je mŕtva pár desaťročí. Jej návrat by bolo vhodné označiť za vzkriesenie. S ohľadom na kampaň Good Morning, ktorú automobilka spustila, sa asi patrí považovať doterajší stav za hlboký spánok, alebo kómu

Twingo Jet

Lemon // 03.08.2007 // Legendy

Satanské číslo Pala v zimnom dvojčísle AT magazínu zaujal Chrobák s raketovým motorom. Na rozdiel od nás všetkých, ktorých údaje 1 430 kg, 1 400 koní a 1,39 kg/kW totálne šokovali, ostal Palo dobre pobavený. Tieto čísla sú možno dobré pre Ameriku, ale nie dosť dobré pre človeka, ktorý pozná... – no veď čítajte!

VW T1 Microbus - VW USA

Lemon // 01.07.2007 // Legendy

Elektromašinéria Nie, nepreorientovali sme sa na veterány, a nie sme surferi ani fandovia hippies. Predstavujeme projekt, ktorý sa nám zdá byť viac než len zaujímavý. Pre mnohých bude totiž šokujúci!

Reggie Jackson Chevrolet Camaro 1969

Lemon // 30.06.2007 // Legendy

Americká krása Reggie Jackson, legendárny hráč baseballu a majiteľ svalnatej legendy, sa levím podielom zaslúžil o vznik tohto unika. Muscle cars zanechali výrazné ryhy nielen na amerických cestách, ale aj na dušiach nejedného roduverného Amíka. Mýtus reprezentujúci americkú veľkosť, dôležitosť a nadradenosť pretrváva dodnes

Replica Lincoln Zephyr '39

ATMaros // 28.02.2007 // Legendy

Scrape Krása a unikátnosť tejto káry sa nedajú vyjadriť slovami. A ak áno, je to nad moje schopnosti. Beztak som prejavil nadmieru lojality a sebakontroly, keď som o majstrovskom diele, napriek ohromnému nutkaniu, tri roky vlastne nikomu nepovedal. Celý čas som čakal na túto chvíľu. Pokloňme sa spoločne azda najjedinečnejšiemu autu v strednej Európe, ktorému dal tvorca umelecké meno Scrape.

Weineck Cobra Limited Edition

ATMaros // 25.02.2007 // Legendy

Fascinácia s menom legendy Čo vznikne spojením legendy, ľudského umu, šikovnosti a túžby dosahovať nepoznané? Čím poprieť fyzikálne zákony? Nie som si istý, či spojenie Weineck Cobra 780 cui Limited Edition bude dostatočná odpoveď. Azda ešte napoviem, že „delo“ je rýchlejšie než naj auto planéty Bugatti Veyron. Vyrazil som vám dych? Tak sa posaďte, rozpoviem vám krátky príbeh...

<< < 1 2 > >>

AutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené