Na Slovensku sa bude trestať riadením pod vplyvom alkoholu vezením

Úvod  /  Aktuality  /  Novinky  /  Na Slovensku sa bude trestať riadením pod vplyvom alkoholu vezením

Zatiaľ čo v rade európskych zemí existuje ohľadne riadenia s malým množstvom alkoholu určitá tolerancia, v Čechách sa do množstva 0,3 promile ani nebudú strhávať body, u nás na Slovensku oproti tomu pekne pritvrdili. Toto opatrenie má znížiť počet tragických nehôd zavinených jazdou pod vplyvom alkoholu.

Admin // 11.07.2011 // založiť diskusiu

Šoféri jazdiaci po vypití piva alebo ešte niečoho ostrejšieho by mali od septembra na takéto riziko radšej zabudnúť. Tým, ktorým bude pri kontrole zistené viac než jedno promile (0,476 mg/l), sa dopustia trestného činu, za ktorý im bude hroziť trest odňatia slobody až na jeden rok. Vyplýva to z novely o cestnej premávke, ktorý minulý týždeň schválili poslanci Národnej rady. Uviedol to server pravda.sk.

Prísnejšie bude posudzovaná aj recidíva. Pokiaľ niekto bude odsúdený za takýto trestný čin tri krát, príde doživotne o vodičský preukaz. Rovnaký trest dostane aj ten, kto pod vplyvom akéhokoľvek množstva alkoholu alebo inej návykovej látky spôsobí smrteľnú nehodu. Doteraz sa za tragickú haváriu odobralo vodičské oprávnenie maximálne na desať rokov, u mladistvých na päť.

Zároveň bude platiť, že vodiči, ktorí behom piatich rokov tri krát spôsobia dopravnú nehodu, alebo sa u nich dva krát zistí požitie akéhokoľvek množstva alkoholu či inej návykovej látky, prídu o vodičské oprávnenie. Pokiaľ ho budú chcieť získať späť, budú musieť kvôli tomu znovu začať chodiť do autoškoly.
 

Fotogaléria (obrázkov: 1)


Diskusia k článkuAutoTuning Magazin
© 2000 - 2018 autotuning.sk - všetky práva vyhradené